Obserwatorzy

29 marca 2013

Pomysł na Stardoll'ową rzeczwistość 4. - stylizacje z trendami - Stylizacja 41.

Na dobry początek definicja mody:

"w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru."

czyli bardzo skomplikowana definicja z Wiki ;)

Przejdźmy do rzeczy - moda nie bierze się z nikąd... moda tworzy się z opinii publicznej, w większości modne ubrania wszystkim się podobają dajmy przykład: raczej spodnie dzwony nie wrócą do mody, bo ogółem niewielu osobom się podobają, ale powiedzmy pastele... ostatnio modne kolory, mają dobrą opinię i są "modne". Tylko jak użyć trendów w stylizacjach? Nie zawsze są one przecież dobrym dodatkiem/częścią stylizacji.

Oto stylizacja, w której pastele są dobrze wykorzystane, co to znaczy? Pastele nie pasują do neonów, ani do ciemnych czy ostrych, jaskrawych kolorów. 

Drugim pokazanym w tej stylizacji trendem jest kołnierzyk. Jego akurat łatwo dopasować - dodajemy go do swetrów, tak jak ja to zrobiłam. Ważne też by sweter nie miał golfa lub za małego dekoldu, wiadomo dlaczego - nie było by go widać.

Mam nadzieję, że wam się spodoba, tym bardziej, że użyłam w niej jedynie elementów za sm ;)


CENNIK:

koszula z kołnierzykiem - IT GIRLS - "White Blouse" - 50sm
sweter - IT GIRLS - "See Trough Blouse" - 115sm
kopertówka  - IT GIRLS - "Pale Blue Clutch" - 59sm
spodnie - BONJOUR BIZOU - "High Waist Pants" - 50sm
buty - BONJOUR BIZOU - "Precious Shell Flats" - 50sm
cena łączna - 324sm

Podoba wam się? Używacie trendów w stylizacjach? Pozdr. ;) wwwera27

3 komentarze:

 1. Stylizacja fajna, zwykła niczym nie wyróżniająca się, ale jest ok. Nic bym nie zmieniła.

  selenagomezder8

  OdpowiedzUsuń
 2. stylizacja jest ciekawa i bardzo mi się podoba... mam w szafie ten sweter jest super tylko nie miałam pomysłu do czego go nosić dzięki za pomysł na pewno skorzystam *.*

  OdpowiedzUsuń
 3. dlamnie taka sobie poprostu zwykła niepodoba mi się sweter

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz. :* Nie zapomnij podpisać się nickiem ze Stardoll! :)